logo-fun-europejsie
2 (1)
3 (1)
4 (1)
biuro@producent-profix.pl
tel/fax. 12 270 00 32

Elastic masa szpachlowa z włóknem szklanym

ZASTOSOWANIE : Gotowa do użycia masa szpachlowa służy do wygładzania i wyrównywania powierzchni przed nakładaniem farb i tapet. Masa szpachlowa nadaje się do każdego podłoża mineralnego. Podłoże powinno być stabilne, nośne, suche, oczyszczone z warstwy kurzu, brudu wapna, oleju, tłuszczu, wosku, oraz resztek farb olejnych i emulsyjnych. W celu zmniejszenia chłonności i odciąganiu substancji płynnych z masy , kredujące i płynące podłoża o dużej nasiąkliwości należy zagruntować preparatem gruntującym Profix.  Należy sprawdzić przyczepność istniejących  powłok malarskich przed zastosowaniem . Tynki i farby o złej przyczepności,  należy  usunąć. Po nałożeniu, wyschnięciu oraz przeszlifowaniu, odkurzyć oraz zagruntować gruntem Profix w celu wzmocnienia i przedłużenia trwałości podłoża. Jest plastyczna i prosta w nakładaniu , nie wymaga specjalnych umiejętności. Posiada  dobrą przyczepność  jest powłoką  paro przepuszczalną.

SPOSÓB UŻYCIA: Masę w postaci pasty  przed użyciem należy starannie wymieszać, nanosić za pomocą narzędzi ze stali nierdzewnej lub pistoletem natryskowym. Jedno razowo nanoszona  warstwa nie powinna być grubsza niż 1mm. Większe ubytki i nierówności nakładać kolejno po wyschnięciu wcześniejszych warstw. Szpachlowanie wykonywać w temperaturze  powyżej 5C i wilgotności nie większej niż 70%. Całkowite związanie masy następuje po ok. 12 godzinach. Szlifować za pomocą papieru ściernego drobno ziarnistego lub siateczki. Na masę można używać różnych rodzajów  farb dekoracyjnych.  Po użyciu narzędzia należy  oczyścić wodą.

WYDAJNOŚĆ: Zużycie na tynki cementowo-wapienne 1kg na 1m2, tynk gipsowy 1kg na 1,5m2, na płyty gipsowo kartonowe 1kg na 2m2.

ŚRODKI  OSTROŻNOŚCI : Produkt należy chronić przed dostępem dzieci. Przy kontakcie produktu z oczami , należy je przemyć dużą ilością wody a następnie zasięgnąć porady lekarskiej .Zaleca się używanie rękawic i okularów ochronnych.

TRANSPORT I SKŁADOWANIE: Preparat przechowywać i transportować w szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu. Chronić przed wilgocią, mrozem i nasłonecznieniem. Produkt przemrożony traci swoją właściwość i nie nadaje się do użycia. Okres ważności 12 miesięcy.

Elastic masa szpachlowa z włóknem stałym