logo-fun-europejsie
2 (1)
3 (1)
4 (1)
biuro@producent-profix.pl
tel/fax. 12 270 00 32

Farba fasadowa silikonowa Silitex-Out

IDEALNE KRYCIE – ODPORNA NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE – GOTOWA DO UŻYCIA

Jest gotową  do użycia dyspersyjną farbą Siliconową zewnętrzną. Służy do dekoracyjno ochronnego malowania elewacji budynku. Przeznaczona jest do stosowania na podłoża: cementowo –wapienne, betonowe, gładzie szpachlowe ,tynki żywiczne, tynki gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, systemy  ociepleniowe. Jest odporna na zmywanie, posiada wysoką paro przepuszczalność , elastyczna, hydrofobowa.
Barwienie według palety barw PROFIX lub na indywidualne zamówienie klienta.

SPOSÓB UŻYCIA: Podłoże powinno być suche, stabilne, odtłuszczone, oczyszczone z kurzu, brudu, resztek farb i klejów, pozbawione spękań, powinny mieć tę samą fakturę. Farbę należy wymieszać i nanosić pędzlem, wałkiem lub pistoletem natryskowym na przygotowane powierzchnie. Pełne krycie powinno się osiągnąć przy dwukrotnym malowaniu. W celu zmniejszenia zużycia farby stosuje się malowanie wstępne, poprzez użycie do malowania pierwszej warstwy farby rozcieńczonej niewielką ilością wody(ok. 5%). Drugą warstwę nakładamy po 4-6 godz. od nałożenia pierwszej warstwy. Pełne wyschnięcie osiąga po ok. 12 godz. Od nałożenia drugiej warstwy. Narzędzia myć wodą bezpośrednio po zakończeniu prac. Temperatura stosowania: od +5°C do 25°C. Niewłaściwe  jest prowadzenie prac  podczas intensywnego słońca, wiatru, mgły, opadów deszczu lub zapowiadanych przymrozków i mrozie. Zaleca się stosowanie siatek ochronnych. Produkt gotowy jest  do użycia. W  przypadku gdy konsystencja masy  jest zbyt gęsta (długie przechowywanie , wysoka temp.) można produkt  rozcieńczyć niewielką ilością wody. Narzędzia natychmiast po użyciu umyć wodą.

ZUŻYCIE: Ok. 0,25kg/m2 (jedna warstwa) ok.0,4kg/m2 (druga warstwa)

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: Produkt należy chronić przed dostępem dzieci. Przy kontakcie produktu z oczami, należy je przemyć dużą ilością wody a następnie zasięgnąć porady lekarskiej. Zaleca się używanie rękawic i okularów ochronnych.

PRZECHOWYWANIE: Okres przydatności wynosi 12 miesięcy od daty produkcji w oryginalnych opakowaniach. Przechowywać w  pomieszczeniach czystych i suchych w temp.+5°C,+25 °C (dotyczy także podłoża). Nie zostawiać otwartych pojemników, chronić przed uszkodzeniem .
UWAGA: produkt , który uległ przemrożeniu nie nadaje się do użytku.

Farba wewnętrzna siliconowa