logo-fun-europejsie
2 (1)
3 (1)
4 (1)
biuro@producent-profix.pl
tel/fax. 12 270 00 32

Gładź wapienna „ŚNIEŻNOBIAŁA”

ZASTOSOWANIE : Sucho mieszana gładz wapienna, szpachlowa na bazie wapna do nakładania ręcznego i maszynowego, przeznaczona wyłącznie na stropy i ściany wewnętrzne.  służy do wygładzania i wyrównywania powierzchni przed nakładaniem farb i tapet. Gładz  wapienna  nadaje się do każdego podłoża mineralnego. Podłoże powinno być stabilne, nośne, suche, oczyszczone z warstwy kurzu, brudu wapna, oleju, tłuszczu, wosku, oraz resztek farb olejnych i emulsyjnych. W celu zmniejszenia chłonności , kredujące i płynące podłoża o dużej nasiąkliwości należy zagruntować preparatem gruntującym Profix.  Należy sprawdzić przyczepność istniejących  powłok malarskich przed zastosowaniem . Tynki i farby o złej przyczepności,  należy  usunąć. Po nałożeniu, wyschnięciu zagruntować gruntem Profix w celu wzmocnienia i przedłużenia trwałości podłoża. Jest plastyczna i prosta w nakładaniu , nie wymaga specjalnych umiejętności. Posiada  dobrą przyczepność  jest powłoką  paro przepuszczalną.

SPOSÓB UŻYCIA: Masę w postaci pasty  przed użyciem należy starannie wymieszać, nanosić za pomocą narzędzi ze stali nierdzewnej lub pistoletem natryskowym. Jedno razowo nanoszona  warstwa nie powinna być grubsza niż 4mm. Większe ubytki i nierówności nakładać kolejno po wyschnięciu wcześniejszych warstw. Szpachlowanie wykonywać w temperaturze  powyżej 5C i wilgotności nie większej niż 70%. Całkowite związanie masy następuje po ok. 12 godzinach. Na masę można używać różnych rodzajów  farb dekoracyjnych.  Po użyciu narzędzia należy  oczyścić wodą.

WYDAJNOŚĆ: Zużycie na tynki cementowo-wapienne 2kg na 1m2,

ŚRODKI  OSTROŻNOŚCI : Produkt należy chronić przed dostępem dzieci. Przy kontakcie produktu z oczami , należy je przemyć dużą ilością wody a następnie zasięgnąć porady lekarskiej. Zaleca się używanie rękawic i okularów ochronnych.

TRANSPORT I SKŁADOWANIE: Preparat przechowywać i transportować w szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu. Chronić przed wilgocią. Okres ważności 6 miesięcy.

Worek POW-100