logo-fun-europejsie
2 (1)
3 (1)
4 (1)
biuro@producent-profix.pl
tel/fax. 12 270 00 32

Tynkowa Masa Moziakowa

ODPORNA NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE, WYSOKA PRZYCZEPNOŚĆ, DEKORACYJNO-OCHRONNA, TRWAŁOŚĆ KOLORÓW

Gotowa masa tynkarska do nakładania cienkowarstwowego. Produkowana na bazie wodnej dyspersji żywicy akrylowej, z wypełniaczami mineralnymi, domieszkami modyfikującymi. Charakteryzuje się dużą przyczepnością do podłoża, trwałością kolorów, elastycznością, odpornością na zmienne czynniki atmosferyczne. Dekoracyjno-ochronna masa tynkarska służy do ręcznego wykonywania powłok wykończeniowych na zewnątrz i wewnątrz budynków na typowych podłożach budowlanych. Produkt dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej oraz w różnych strukturach. Kolory według palety barw PROFIX lub na indywidualne zamówienie klienta.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA: Masę tynkarską można stosować na czystym, mocnym, równym i suchym podłożu z betonu, tynków tradycyjnych, tynków gipsowych i płyt gipsowo-kartonowych. Luźne ziarna i zanieczyszczenia należy usunąć w sposób mechaniczny lub wodą pod ciśnieniem. W razie potrzeby podłoże należy uzupełnić i wyrównać zaprawą wyrównawczą. Nowe tynki cementowo – wapienne mogą być pokrywane po okresie sezonowania. Podłoże należy zagruntować preparatem gruntującym AkrylGrunt firmy PROFIX na 24h. przed nałożeniem zaprawy. Zaleca się dobranie koloru gruntu pod kolor masy tynkarskiej.

SPOSÓB UŻYCIA: Przed nałożeniem masę dokładnie wymieszać mieszadłem wolnoobrotowym, nanosić równomiernie przy pomocy pacy ze stali nierdzewnej. Nadmiar tynku należy ściągać pacą do uzyskania warstwy odpowiadającej granulacji tynku. Pełne niepodzielne powierzchnie należy wykonywać w całości bez przerw tzn. mokre na mokre. Podczas nakładania i w czasie wysychania materiału temp. nie może  być niższa: od + 5°C oraz wyższa niż + 25°C. Niewłaściwe jest prowadzenie prac podczas intensywnego słońca, wiatru, mgły, opadów deszczu lub zapowiadanych przymrozków i mrozie. Produkt gotowy jest do użycia. W przypadku gdy konsystencja masy jest zbyt gęsta (długie przechowywanie, wysoka temp.) można produkt rozcieńczyć niewielką ilością wody. Narzędzia natychmiast po użyciu umyć wodą.

PRZECHOWYWANIE: Okres przydatności wynosi 12 miesięcy od daty produkcji w oryginalnych opakowaniach. Przechowywać w pomieszczeniach czystych i suchych w temp. od +5°C  do +25°C (dotyczy także podłoża). Nie zostawiać otwartych pojemników, chronić przed uszkodzeniem. UWAGA: produkt, który uległ przemrożeniu nie nadaje się do użytku.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: Produkt należy chronić przed dostępem dzieci. Przy kontakcie produktu z oczami, należy je przemyć dużą ilością wody a następnie zasięgnąć porady lekarskiej. Zaleca się używanie rękawic i okularów ochronnych.

WYDAJNOŚĆ I STRUKTURA: W celu określenia zużycia wyrobu, zaleca się przeprowadzenia prób na danym podłożu. Wydajność zależnie od grubości warstwy, rodzaju struktury oraz prawidłowego przygotowania podłoża wynosi około:  1mm: 2.0-3.0 kg/m2;  1,5mm: 4.0-5.0 kg/m2

OPAKOWANIE: 25kg

13